Šiandien, galime pastebėti, jog greitėjantis gyvenimo tempas turi įtakos kiekvienam, tiek suaugusiems žmogui, tiek vaikui ar  paaugliui. Šių dienų jaunimas jau mokyklos suole turi priimti reikšmingus sprendimus, nuspręsti kuriuo karjeros keliu pasuks, bei pasiekti mokytojų, bei tėvų iškeltus  tikslus ir lūkesčius. Tačiau kaip padėti jaunam žmogui prisitaikyti prie besikeičiančios visuomenės ir tapti ateities lyderiu?

 

Mokykla lyderių neugdo

 

sonata         „Lyderystė – ateities augimo varomoji jėga, lemianti geresnius rezultatus visose srityse. To siekiant reikia auginti lyderius jau mokykloje. Kas yra lyderis? Asmuo, turintis svajonių ir siekių ką nors keisti bei sugebantis siekti savo tikslų. Todėl jau mokykloje svarbu plėtoti mokinių tokias asmenybės savybes kaip savigarba, pasitikėjimas savimi, atkaklumas, iniciatyvumas, sumanumas, išradingumas. Svarbu, kad dar mokykloje kiekvienas asmuo išbandytų įvairias veiklas, kurios padėtų susiformuoti gilesnį ir platesnį pasaulėvaizdį.“ – teigia karjeros konsultantė, karjeros projektavimo magistrė Sonata Lažauninkienė.

 

„Lyderių Inkubatorius“ iniciatorė ir vadovė M. Vorobjovaitė pastebi, jog mokykloje pagrindinis vertinimo kriterijus yra žinios, tačiau gyvenime žinios dažnai yra nuvertinamos. Visuomenė visų pirma vertina socialinius įgūdžius – kaip tu gebi save reprezentuoti, prisitaikyti prie pokyčių, spręsti iškylančias problemas. Šiandien svarbiausia išmokti mąstyti, nes pačios žinios dabar labai greitai nuvertėja.

 

„Svarbiausia jaunam žmogui yra ne tiek „prikimšti“ savo galvą konkrečių žinių, kiek išmokti bendrauti su kitais, ieškoti, rasti ir atsirinkti svarbiausius dalykus, nuolatos atsinaujinti, nebijoti žengti truputį toliau, nei įprasta veiklos „zona“. Būtent neformalių užsiėmimų metu jie mokosi suprasti vienas kitą, išgirsti, įsiklausyti, kartu siekti tikslo.“ – pastebėjimais dalinasi karjeros konsultantė Rūta Klimašauskienė

 

Jaunieji lyderiai bijo atsakomybės

 

„Tikras lyderis sugeba prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir už kitus, ko galima pasigesti šio amžiaus jaunime“, – pabrėžia  Ilja ilja lyderisLaurs.

 

Lyderių Inkubatoriaus ambasadorius Ilja Laurs pastebi, jog nors Lietuvoje tikrai netrūksta protingo jaunimo su genialiomis idėjomis, tačiau dažnas tiesiog nerealizuoja savo potencialo ir nesiima veiksmų. Lieka tik klausimas – kodėl? Atsiranda įspūdis, jog yra barjeras, „nematoma stiklinė siena“ ir daugelis tiesiog negali padaryti to žingsnio. Tenka tik palinkėti  – nebijoti imti ir daryti, nes jei nepradėsit, tai ir nieko pasieksit.

 

Moksleiviai taps lyderiais „inkubatoriuje“

 

Jau šią vasarą moksleiviai galės atskleisti karjeros galimybes, pažinti save, bei lavinti savo gebėjimus vasaros stovykloje LYDERIŲ INKUBATORIUS. 7 dienų asmeninio tobulėjimo programa, kurią sudaro 7 tobulėjimo etapai, padės jaunuoliams geriau suprasti save bei kitus, įgyti reikiamų žinių ir įgūdžių, kurie padės atrasti teisingą karjeros kelią.

 

Presentation2+

Lyderių Inkubatoriaus iniciatorės ir vadovės Marijos Vorobjovaitės teigimu pagrindinis šios programos tikslas išugdyti jaunuosius lyderius, gebančius sėkmingai siekti užsibrėžto tikslo, kūrybiškai mąstyti , efektyviai spręsti iškylančias problemas, bei svajones paversti realybe.

 

 Programos metu moksleiviai turės galimybę susitikti su garsiausiais lektoriais, verslininkais, bei konsultantais: Andriumi Žebrausku, Aurimu Vietrinu, Odeta Bložiene, Žanu Gongapševu, Gintaru Ignatavičiumi, bei kitais visuomenės veikėjais.

 

 

Ilja Laurs pastebi, jog šiuolaikinė aplinka neskatina jaunimo 100 % atskiesti save ir norisi tai pakeisti, todėl tokios programos kaip „Lyderių inkubatorius“ yra tikrai reikalingos.